AKP’den erken seçim açıklaması

AKP'den erken seçim açıklaması

 AKP’den erken seçim açıklaması

22.05.2020 - 16:14

Güncelleme : 22.05.2020 - 17:35
t>

AKP Grup Başkanı Bostancı, erken seçim iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. AKP Grup Başkanı Bostancı, Siyasi Partiler Kanunu ile Seçim Kanunu’nda düzenleme hazırlığıyla ilgili konuştu.

Bostancı, “Hiçbir şekilde erken seçimle alakası yok. Millet iradesinin Meclis’te çarpıtılmasını engellemeye dönük bir çalışma” açıklamasında bulundu.

Erken seçim tartışmalarına değinen Bostancı, “Demokrasinin daha fazla kurumsallaşması ve kurumlar, kurallar rejimi dediğimiz demokrasinin halkın iradesi ile olan bağlantısının tahkim edilerek sürdürülmesine yönelik çabaları erken seçime bağlamayı abesle iştigal olarak görüyorum.

Muhalefet partileri iki nedenden dolayı bu söylemi tutmak isterler. Kalkın, çalışın erken seçim var duygusu uyandırmak isterler. İkincisi de iktidarın işini zorlaştırmak için bu işe girerler.

AK Parti ve MHP’nin bir erken seçim niyeti yok. Bu temelsiz bir rüyadır. Dolayısıyla bu milletvekili düzenlemesinin erken seçim ile bir ilgisi yok. Seçim 2023 yılında zamanında olacak” değerlendirmesinde bulundu.

data-matched-content-ui-type="image_stacked"
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.