AKP’DE YÜZLERCE İSTİFA…
Abdurrahman Dilipak: AK Parti’de çok ciddi çözülme var

AKP'DE YÜZLERCE İSTİFA…
Abdurrahman Dilipak: AK Parti'de çok ciddi çözülme var

 AKP’DE YÜZLERCE İSTİFA…<br>Abdurrahman Dilipak: AK Parti’de çok ciddi çözülme var

23.09.2020 - 17:04

Güncelleme : 23.09.2020 - 17:04

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Selen Danalıoğlu’nun sunduğu YouTube kanalı Stolk Gündem’de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dilipak, “AK Parti’de ciddi bir çözülme var” dedi.  Büyükşehirlerde AKP’de istifaların peş peşe geldiği, tek tek iknaya çalışıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin vaat edildiği noktaya ulaşamadığını söyleyen Abdurrahman Dilipak, AKP’deki çözülmeye dikkat çekti. Dilipak, AKP’nin çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Dilipak, AKP’deki çözülme üzerine, “Başkanlık sistemi vaat edilenle gerçekleşen arasında çok ciddi sorunları olan bir noktada şu anda. AK Parti’de ciddi bir çözülme var. Bunu üyelik kampanyalarıyla telafi etmeye çalışıyorlar ama yanlış yerlerde arıyorlar çözümü” ifadelerini kullandı.

“FETÖ’NÜN ZİHNİYET İKİZİ AKP’LİLER”

Dilipak konuşmasının devamında, İstanbul Sözleşmesi üzerine AKP ile olan tartışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Dilipak, 27 Temmuz’da “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısında, AKP içinde bazı kişilerin hem uluslararası fonlarla desteklenip hem de kamu fonlarını kullandığını, “yeşil sermayeden” destek aldığını söylemiş ve bu kişilere “fahişeler” demişti.

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Dilipak’a söz konusu yazı üzerine dava açarken Dilipak konuyla ilgili, “Kendilerine zarar veriyorlar” dedi.

Dilipak kendisine açılan dava üzerine “böylesini ilk defa yaşıyorum. Kendilerine zarar veriyorlar. Böyle bir dava olmaz. Beni karşılarına almak onlara hiçbir şey kazandırmaz. AK Parti içerisindeki FETÖ’nün zihniyet ikizi AKP’liler ve AKP’lilerin papatyaları daha altta Lale Devri çocukları aileye zarar veriyorlar” ifadelerini kullandı.

*** 

“AKP’DE HER 4 BAŞKANDAN 3’Ü DEĞİŞECEK”

AKP, pandemi önlemleri ile düzenleyeceği kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yaparak 2023 seçimlerine yenilenerek gitmeyi planlıyor. En büyük değişimin ise 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde kaybedilen Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde olması bekleniyor.

Ekim ayında il kongrelerine başlayacak AKP’de bu ay sonuna kadar ilçe kongrelerinin yüzde 70’inin tamamlanması bekleniyor. 

ANKARA VE İSTANBUL DEĞİŞECEK

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre AKP kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yapmayı planlarken kadın ve genç kotasına ağırlık vermek için çalışıyor. Edinilen bilgiye göre AKP’de bugüne kadar ilçelerde yüzde 51 değişim yaşandı. En büyük değişimin ise Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde olacağı sanılıyor. Fakat bu illerde pandemi dolayısıyla kongrelerin sona bırakılması bekleniyor.

İSTİFA EDENLERİ İKNAYA ÇALIŞIYORLAR

Partide yaşanacak değişimde yönetimde de kadın ve gençlerin olması için çalışma yapılıyor. Öte yandan eski il başkanlarının bazılarını da sürece dahil ederek üye çalışmalarında kapı kapı gezen parti, ayrılan üyeleri tek tek arayarak ikna etmeye çalışıyor.

İSTİFA DEPREMLERİ YAŞANIYOR… 

AKP’de istifa depremleri yaşandığı iddia edildi. Ataşehir’de, AKP’den istifa eden Roman 43 ailenin bireyleri, Gelecek Partisi’ne geçti.

SANCAKTEPE’DE 410 AKP’Lİ GELECEK PARTİSİ’NE GEÇTİ

İstanbul Sancaktepe’de de AKP’den istifa eden 410 kişinin Gelecek Partisi’ne geçtiği belirtildi.

Gelecek Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Sancaktepe Gönül Sofrası tesislerinde rozet takma töreni düzenledi.

Pandemi nedeniyle Koranavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen rozet takma törenine Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, İstanbul İl Teşkilat Başkanı Metin Karakaş, İstanbul İl Teşkilat Sorumlusu Cihan Tiryaki, Sancaktepe İlçe Başkanı Murat Şahin ve partililer katıldı.

Kısa süren törende Gelecek Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Murat Şahin; “ İlçemizi yeni kurduk ve kısa sürede 400 den fazla üyemiz var 500 üyeye yaklaştık. Burada büyük coşkulu katılımla rozetleri takmak isterdik Pandemiden dolayı küçük bir organizasyon yaptık. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Burada hepimiz biziz böyle yola çıktık. Kuruluşumuzun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen  her geçen gün artan ilgi ile karşılaşıyoruz. İlçemizde artık Gelecek Partisi var“ ifadelerini kullandı.

Rozet Takma Töreninde konuşan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin; “İlçe Başkanımıza ve Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sancaktepe’de iyi bir ilçe teşkilatı kurdular. Hızlı bir şekilde teşkilatlanmayı sağladılar. İlçe binasını hazırladılar. İlçe Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Aramızda ailemizin büyümesine vesile olan değerli yeni üyelerimiz var.  Sizinle kendimizi daha güçlü hissettiğimizi ifade etmek istiyorum. Bizimle beraber olduğunuz ve gelecek umudumuzu büyüttüğünüz için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yapılan kısa konuşmaların ardından yeni üyelerin rozetleri takıldı.  Topluca günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından rozet takma töreni sona erdi.

İşte o törenden fotoğraflar:

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.