Ana sayfa Genel Güncel AKP binasına yakın diye HDP bürosuna izin verilmedi

AKP binasına yakın diye HDP bürosuna izin verilmedi

204
0

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim çalışmalarına dönük engellemelere her gün bir yenisi ekleniyor. Partinin Mardin’in Midyat ilçesinde açmak istediği seçim bürosuna izin verilmemesinin ardından Şırnak kent merkezinde açılmak istenen seçim bürosuna da izin çıkmadı Şırnak Valiliği, kentin Bahçelievler Mahallesi Gaffar Okan Caddesi üzerinde açılmak istenen büroya “AKP il binasına çok yakın olması” gerekçesiyle izin vermedi

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Şırnak Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü tarafından HDP’lilere tebliğ edilen ret kararında şöyle denildi: “… seçim bürosu yerinin yapılan detaylı değerlendirme neticesinde; AK Parti il binasına çok yakın olması ve taraflar arasında çıkması muhtemel güvenlik sorunları da göz önüne alındığında söz konusu yerin seçim bürosu olarak açılması uygun görülmemiştir.

İRMEZ: KARAR HUKUKİ DEĞİL Karara tepki gösteren HDP Şırnak İl Eş Başkanı Zeki İrmez, seçim çalışmalarında ciddi sorunlarla karşı karşıya olduklarını söyledi. Şimdiye kadar seçimleri demokratik zeminden uzaklaştıran ve seçimlerin kaderini değiştirecek adımların atıldığını dile getiren İrmez, açmak istedikleri büroya dair ret gerekçesinin de hukuki olmadığını belirtti. Karşılaştıkları baskı ve engellemelerin çalışmalarını durduramayacağını vurgulayan İrmez, “Seçim çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Halkımız 31 Mart’ta bu tür baskılara ve engellemelere karşı ciddi bir cevap verecektir” dedi.

Bir Cevap Yazın