Ana sayfa Genel Güncel AKP adayı: HDP seçmeni diğer bölgelerdekine benzemez

AKP adayı: HDP seçmeni diğer bölgelerdekine benzemez

269
0

AKP Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’da tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu AKP Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu. Vural bu ziyaretler esnasında tartışma yaratacak açıklamalar yaptı adalar HDP seçmeni diğer bölgelerdekine benzemez AKP Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural Adalar’daki HDP seçmeni diğer bölgelerdekine benzemez. HDP seçmeninin bir grubu

muhafazakâr Kürt kardeşlerimizin oluşturduğu Anadolu kültürünü buraya taşımış insanlar. Bir kısmı da kentsel dönüşüme evlerini sokarak gelen insanlar. Muhafazakâr Kürt kardeşlerimizin HDP zihniyetiyle tamamen kandırıldığına inanıyorum. AK Parti’nin onlara vermediği herhangi bir şeyi HDP verebilmiş değildir. Bizim kendi içimizde Türk-Kürt ayrımımız yoktur. Bizim onlar için verdiğimiz ayrı bir savaş vardır. Bunu belli bir kesim anlıyor. Onlara sadece sandıkta değer veren zihniyet, gerçek hayatta değer vermiyor” iddiasında bulundu.

CHP VE DSP’YE OY VEREN GERÇEK MHP’Lİ DEĞİLDİR MHP ile çok güzel bir ittifak sağladıklarını söyleyen Vural, “Adalar’da MHP seçmen sayısı çok değil aslında. Ama mevcut olanı da korumak durumundayız. CHP’ye ve DSP’ye destek veren insanlar var. Gerçek MHP’li siyasi liderinin destek verdiği yere destek vermelidir. DSP’ye oy veren bir kitle olduğu söyleniyor. Onun da çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü oradaki kitle bir menfaat kitlesidir. Bu kişinin zihniyeti ile alakalı. O tarafa giden arkadaşların da MHP’nin itibarını zedelediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ SEÇMENİNE DE HAKARET İYİ Parti seçmeni hakkında düşüncelerini dile getiren AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, “MHP’nin içinden küskün bir grubun ayrılması ve kendilerine diğer partileri çok yakın görmeyip, bir çatı altında oluşmuş bir gruptur. AK Parti ve MHP’nin ittifakı doğrultusunda CHP’ye yakınlaştılar. Çokta fazla yorum yapmak istemiyorum. Zaten diğer partilerden kopmuş insanlar oldukları için CHP’ye destek veriyorlar. Keşke Adalar’ı en iyi kimin yöneteceğini görseler” dedi.

Bir Cevap Yazın