AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına yanıt

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt

 AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına yanıt

13.10.2020 - 17:43

Güncelleme : 13.10.2020 - 17:43

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, oruç reise yönelik gelen dış ülke tepkilerine, ”Sanki her biri Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılmış. Biz kendi kıta sahanlığımız içinde arama yapıyoruz” dedi. Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına da yanıt verdi.AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısında konuşuyor. Sözcü Çelik’in konuşmasında öne çıkanlar:

”Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız 18 Ekim’de Şırnak, 24 Ekim’de Kayseri, 25 Ekim’de Malatya il kongrelerimize katılacak. Çifte standart var. Söz konusu topraklar Azerbaycan toprağıdır burada işgalcı olan Ermenistan’dır.

Minsk grubu Azerbaycan ve ermenistan’ı eşit iki kefeye koymaya çalışıyor. Burada eşit iki kefe yok. uluslararası hukuk açıkça ihlal eden Ermenistan’dır. Aldığı her tedbirin arkasında olduğumuzu tekrar etmek istiyoruz. Nasıl ve ne şekilde istiyorlarsa Türkiye yanlarında olacaktır.

Sanki her biri Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılmış. Biz kendi kıta sahanlığımız içinde arama yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesine bağlıdır. Ama müzakerenin değerini bilmeyen, KKTC’nin haklarını gasp etmeye çalışan bir güç varsa sahada cevap verecek kudrete sahibiz.

ERKEN SEÇİM İDDİASI

Cumhur İttifakı açısından erken seçim söz konusu değildir.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.