AK Parti Vekil İle Emekli General Arasında Sert tartışma

AK Parti Vekil İle Emekli General Arasında Sert tartışma

 AK Parti Vekil İle Emekli General Arasında Sert tartışma

26.06.2020 - 20:23

Güncelleme : 26.06.2020 - 20:49

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un yazdıklarını anlayamayan, ‘AK Parti’den önce kadın kelimesi’ yoktu diyen  AK Parti Grupbaşkanvekili Özlem Zengin, Ahmet Yavuz arasında ‘Kadın’ kavgası…

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada “Bu ülkede AK Parti gelene kadar ‘kadın’ kelimesinin adı yoktu Türkiye’de” ifadelerini kullanmıştı.  Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz Zengin’in bu ifadelerini eleştirerek sosyal medya hesabından 10 yıl önce Fransa’da yaşadığı bir anıyı anlattı.

Yavuz, Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkının Fransa’dan 10 yıl önce 1934 yılında verdiğini hatırlatarak “Paris’te 2000’de diplomatik bir yemekte AKP’li Özlem Zengin gibi bir kadın, TR’de kadın haklarının olmadığını söylemişti. FR’de kadınların seçme ve seçilme hakkını ne zaman aldığını sormuştum. Zavallı bilememişti. Ben, ‘Fransız kadınlarından 10 yıl önce’ deyince morarmıştı” ifadelerini kullandı.

AKP’li Özlem Zengin, Ahmet Yavuz’un “Özlem Zengin gibi bir kadın” ifadelerini kendi üzerine aldı. Zengin, Twitter’da yaptığı paylaşımda Yavuz’a “bir az beyinli”, “adi yalancı” diyerek hakaret etti. Ahmet Yavuz ise, AKP’li Zengin’in hakaretlerine “’Bir az beyinli’ ve ‘Adi yalancı’ ifadelerini bir sayın vekilin okuduğunu anlama ve kendini ifade etme seviyesinin bağlıyorum” diyerek karşılık verdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.