Ahmet Hakan’dan Savcılara, Cübbeli Ahmet Çağrısı

Ahmet Hakan: Savcılar Cübbeli’yi ifadeye çağırmalıdır

 Ahmet Hakan’dan Savcılara, Cübbeli Ahmet Çağrısı

21.09.2020 - 10:57

Güncelleme : 21.09.2020 - 10:57

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün silahlandığını söylediği derneklerin en az 150’sinin ismini açıklayacağını söylemesi üzerine “Savcıların harekete geçmesi lazım” dedi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün silahlandığını söylediği derneklerin en az 150’sinin ismini tek tek açıklayacağını söylemesi üzerine dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Ahmet Hakan, bugünkü “Savcılar Cübbeli’yi ifadeye çağırmalıdır” başlıklı yazısında, “Savcıların harekete geçmesi lazım. Cübbeli’ye ‘Ver bakalım elindeki bilgileri’ denmesi lazım” ifadelerini kullandı. Hakan, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Cübbeli Ahmet, bizim Tarafsız Bölge’de şöyle demişti: “Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi ‘Şeyhim’ diye cihat ilan edecek, öbürü ‘Mehdiyim’ diyecek. Birbirini öldürür bu Müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. Mutlaka kontrol edilmesi lazım.”

Şimdi de Saygı Öztürk’e konuşmuş Cübbeli ve sözlerinin arkasında olduğunu söylemiş. – Savcıların harekete geçmesi lazım, bir. Cübbeli’ye “Ver bakalım elindeki bilgileri” denmesi lazım, iki. Bunun burada bırakılmaması lazım, üç.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.