Afyonkarahisar Valiliğinden, Dinar’daki cinayetle ilgili açıklama

Afyonkarahisar Valiliğinden, Dinar'daki cinayetle ilgili açıklama

 Afyonkarahisar Valiliğinden, Dinar’daki cinayetle ilgili açıklama

14.09.2020 - 13:49

Güncelleme : 14.09.2020 - 13:49

Afyonkarahisar Valiliğinden, “Kürtlere yönelik saldırı” iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, “Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, bugün bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan “Kürtlere yönelik saldırı” iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bugün bazı sosyal medya platformları ile PKK terör örgütü yandaşı haber sitelerinde “Afyonda Kürtlere yönelik saldırı”başlığı altında iddialara yer verilmiştir. Konu ile ilgili yapılan araştırmada olayın ilk belirlemelerine göre 13.09.2020 günü saat 18.00 sıralarında İlimiz Dinar İlçesinde devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı anlaşılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:

“Tartışmanın kavgaya dönüşmesine müteakip gerçekleşen olayda 1999 Van Erciş doğumlu Ö.T. isimli şahıs hayatını kaybetmiş, E.Ö. ve F.T. isimli iki vatandaşımız ise yaralanmıştır. Olayda kullanılan silah ve demir muhafaza altına alınmış olup, olayın faali olarak değerlendirilen ve firar ettiği tespit edilen Ö.A. isimli şahsın yakalanması için çalışmalar kolluk kuvvetlerince devam etmektedir. Olay, yargıya intikal etmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.

Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.