Abdullatif Şener: Abdullah Gül’e adres gösterdi o partiye geçin

O PARTİYE GEÇERLERSE..

 Abdullatif Şener: Abdullah Gül’e adres gösterdi o partiye geçin

11.02.2019 - 23:54

Güncelleme : 11.02.2019 - 23:54
t>

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Abdullatif Şener, “Erdoğan, partinin kurucu kadrolarını sürekli olarak parti dışında bırakıyor” dedi Rûdaw’a konuşan Abdullatif Şener, Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin kurucu kadrolarını sürekli olarak parti dışında bıraktığını söyledi Şener, “Erdoğan bu şekilde toplum hafızasında AK Parti adına sadece kendi ismini ayakta tutmaya çalışıyor Bu politikada başarılı olmuştur. 17 – 18 yıl sonra bakıyoruz AK Parti’nin içinde ana kurucu kadrodan çok fazla isim yok. Hatta kimse yok ortalıkta.

Bir kısmını kendisi listelere koymayarak unutulmaya mahkum etmiş. Bir kısmı da çok az olmakla birlikte kendileri bırakmış” ifadelerini kullandı.Yeni bir parti kurmaktansa Saadet Partisi’ne geçmeleri daha iyi’Abdullah Gül destekli yeni bir partinin kurulacağı iddialarını değerlendiren Şener, AK Parti içinde siyaset yapmış çok geniş bir potansiyelin olduğunu kaydetti.

Dışarda olan potansiyelin herkes tarafından görüldüğünü belirten Şener, sözlerine şunları ekledi.Onun için bu dışarda kalmış potansiyel yeni bir hareket ortaya çıkarır mı? diye sürekli gündeme geliyor. Son günlerde de Gül destekli Davutoğlu, Ali Babacan’ın gibi kişilerin olduğu yeni siyasi parti beklentisi var. Bununla ilgili haberler zaman zaman basına düşüyor. Fakat ben bu formülü şu aşamada gerçekleşecek gibi görmüyorum. Çünkü ciddi bir çalışma olsaydı şimdiye kadar benim kulağıma da doğrudan gelirdi. Şu ana kadar doğrudan bir istihbari bilgi almadığıma göre bu basında çok konuşulan ama test edilen bir konu gibi geliyor.Seçim arefesinde yapılan tartışmalar olayın gerçek olmadığını gösteriyor. Çünkü hemen bir parti kursalar bile bu parti yerel seçimlere giremeyecek. Seçimlere girecek partinin en az 6 ay önce örgütlenmelerini tamamlaması gerekir.

AK Parti kurulmadan önce kadrolarının tamamı Refah ve Fazilet Partisi içinde siyaset yapıyorlardı. O siyasi hareket ile özdeşleşmişlerdi. Yeni parti ile ilgili tartışma ihtiyacı duymayan ve seçime girmesi kesin olan Saadet Partisi var. Temel Karamollaoğlu bey bunu çok güzel formule ederek gelsinler buyursunlar kendilerini burada ifade edebilirler, burada siyaset yapabilirler demek istiyor. Bence yeni bir parti kurmaktansa Saadet Partisi’ne geçmeleri daha iyi.”

‘AK Parti’de rahatsız çok insan var’Şener, AK Parti’de konumundan rahatsız çok insan var olduğunu kaydetti.AK Partide büyük bir otoriterleşme olduğu için bunu telaffuz edemediklerini vurgulayan Şener, “Bütün denetim mekanizmaları ve karar süreçleri Cumhurbaşkanının elinde olduğu için onu rahatsız etmemek maksadıyla parti içi muhalefet çok fazla açığa çıkmıyor” diye konuştu.Şener ayrıca, “Ama ben öyle zannediyorum ki eğer siyaset yapmalarına imkan sağlayacak güçlü bir siyasi hareket gördükleri taktirde mevcut durumdan rahatsız olanlar bayrak açabilirler” değerlendirmesinde bulundu.

data-matched-content-ui-type="image_stacked"
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.