19 il için kritik uyarı

19 il için kritik uyarı

 19 il için kritik uyarı

20.09.2020 - 14:28

Güncelleme : 20.09.2020 - 14:28

Doğu Akdeniz Toroslar kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir ve Sinop çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara’nın doğusu, iç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz Toroslar kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak göüleceği, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkta önemli bir değişiklik olmayacak

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor. Rüzgarın, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege kıyıları ile Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 kilometre/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bugün hava nasıl olacak?

Bazı büyük illerde hava durumu ile günün en yüksek sıcaklıkları şöyle:

İstanbul: Parçalı bulutlu 23 derece

Ankara: Parçalı bulutlu 27 derece

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 28 derece

Adana: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu 33 derece

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 derece

Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu 29 derece

Konya: Parçalı bulutlu 27 derece

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24 derece

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 26 derece

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 35 derece

Gaziantep: Az bulutlu ve açık 33 derece

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.